دیوار چین

08

ژوئن
2017

دیوار چین

ارسال شده توسط : بست گشت/ 257 0

بدون شک یکی از بزرگترین و بی نظیرترین جاذبه های گردشگری چین که توریست ها برای بازدید از آن به چین سفر می کنند ، دیوار چین میباشد.دیوار چین طولانی ترین سازه دست بشر است که قدمتی حدود 2000 سال دارد  در زمان ساخت طول این دیوار به حدود 50.000 کیلومترمی رسیده است اما در حال حاضر طول این دیوار به حدود 6000 کیلومتر میرسد. این دیوار حدود 221 سال قبل از میلاد ساخته شد و پس از آن در زمان سلسله مینگ ترمیم گشت .در این دوره کار بسیار عظیمب با تعداد بسیار زیادی نیروی کارگر صورت گرفت و طول این دیوار به صورت متصل به 6000 کیلومتر رسید.

دیوار چین

بنا بر نوشته های تاریخی کنظور از ساختن این دیوار دفاع از کشور در مقابل حمله بیگانگان و به خصوص حمله قوم مغول بوده است. این دیوار از سنگ ، خاک ، شن ، ماسه و آجر درست شده است. ارتفاع دیوار بزرگ چیم 25 فوت میباشد و عرض این دیوار بین 15 تا 30 فوت متغییر است .در مسافت هر 500 متر  روی این دیوار یک برج قرار دارد که محل سنگر سربازان بوده است.سربازارن در این برج ها سنگر می گرفتند و آذوقه و مهمات خود را ذخیره می کردند و به علاوه به راحتی پیام های اضطراری را در طول دیوار منتقل می کردند .

دیوار چین

در زمان ساخت این دیوار در دوره سلسله مینگ ، همزمان 300 هزار سرباز و 500 هزار نفر از مردم عادی چین ،برای مدت حدود 200 سال کارکردند . امروزه حدود 70.000 توریست روزانه از دیوار چین بازدید می کنند و این دیوار تبدیل به نماد کشور چین گردیده است. جالب است بدانید که دو سر ابتدا و انتهای این دیوار به هم وصل نیست و به صورت یک اژدها با دهان باز ساخته شده است .

دیوار چین

در گذشته مردم چین معتقد بودند که دیوار چین ، مانند اژدهایی این کشور را از خطر حمله دشمنان حذف میکند.در اغلب پکیج های تور چین ، بازدید از دیوار چین به عنوان یکی از برنامه های گشت گنجانده شده است و معمولاٌ بخشی از این دیوار را که در نزدیکی شهر پکن( حدوداٌ مسافت 1.30 ساعته با ماشین ) قرار دارد را برای نشان دادن به مسافرین انتخاب میکنند. اگر شما هم قصد سفر به چین را دارید ، پیشنهاد میکنیم با تور بازدید از دیوار چین همراه شوید و از دیدن آن لذت ببرید .

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.