معبد وات چالونگ پوکت

15

نوامبر
2016

معبد وات چالونگ پوکت

ارسال شده توسط:بست گشت/ 89 0

معابد بودایی از اصلی ترین نماد های کشور تایلند هستند زیرا اکثریت مردم این کشور را بودائیان تشکیل می دهند. در تور تایلند و در شهر پوکت یکی از بهترین و جالب ترین مکان هایی که بازدید از آن به گردشگران توصیه می شود معبد وات چالونگ پوکت (Wat Chalong Phuket) می باشد. پوکت دارای 29 معبد بودایی است که در سراسر جزیره پراکنده شده اند. وات چالونگ بزرگترین آن هاست و از دیگر معابد بازدید کننده بیشتری دارد.

معبد وات چالونگ پوکت
معبد وات چالونگ پوکت

وات چالونگ که از جاذبه های گردشگری پوکت به شمار می آید در آغاز قرن نوزده میلادی در 8 کیلومتری شهر پوکت ساخته شده و به دو راهب به نام های لوانگ فو چائم و لوانگ فو چوانگ که در دهه ی ١٨٧٠ میلادی، به پرستاری و درمان کارگران معادن پرداخته بودند تقدیم شده است.

جاذبه های گردشگری پوکت
جاذبه های گردشگری پوکت

 دلیل شهرت این معبد وجود مجسمه تمثال بودا می باشد که در غربی ترین نقطه سالن معبد قرار گرفته است. در این معبد مجسمه های دیگری از بودا ساخته شده و در بتکده بزرگ نیز تراشه استخوان های بودای اعظم وجود دارد. دیوار های این بتکده با نقاشی هایی از زندگی بودا و همچنین تصاویر مختلفی از او تزئین شده است. تماشای مراسم نماز و عبادت های موزون کاهنان زن یکی از برنامه های جالب معبد برای گردشگران خواهد بود.

دیدنی های تایلند
دیدنی های تایلند

معابد مکان های مقدسی برای مردم محلی هستند بنابراین بهتر است که بازدیدکنندگان رفتاری عاقلانه داشته باشند و از نحوه برخورد تایلندی ها در معابد تقلید کنند. به عنوان مثال شما خواهید دید که مردم آنجا مراقب هستند که در مقابل مجسمه بودا نایستند، البته به جز هنگامی که قصد دارند برگ طلا را به این مجسمه بچسبانند. بهتر است برای بازدید از معابد که از اصلی ترین دیدنی های تایلند هستند لباس پوشیده بر تن کنید و از به پا کردن کفش های گران قیمت بپرهیزید چرا که در بعضی از مواقع شما باید کفش را از پایتان خارج کنید لذا امکان تعویض کفش هایتان وجود دارد.

معبد وات چالونگ در پوکت
معبد وات چالونگ در پوکت

در یک سمت  معبد وات چالونگ پوکت چندین مغازه کوچک وجود دارد که انواع سوغاتی تایلند و همچنین کالا های مورد نیاز گردشگران را می‌فروشند. جالب تر اینکه مغازه هایی برای فروش اقلام مذهبی در کنار در ورودی تعبیه شده اند. برای اینکه در طول سفر با تور تایلند دغدغه ای نداشته باشید بهتر است قبل سفر یکی از هتل های پوکت را برای اقامت رزرو کنید و اطلاعات لازم در مورد دیدنی های پوکت را به دست آورید تا دچار سردرگمی نشوید.

اطلاعات معبد وات چالونگ پوکت

  • نام لاتین معبد: Wat Chalong Phuket
  • آدرس معبد: Chaofa Road ( West ) Chalong Phuket 83000
  • وب سایت معبد: http://www.wat-chalong-phuket.com
  • موقعیت معبد: Phuket
  • ساعت بازدید از معبد: 7 صبح تا 5 بعدازظهر
معابد تایلند
معابد تایلند

نظر خود را بگذارید

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.