جاهای دیدنی باکو

سفر به باکو ، شهری با تاریخ کهن و شهر قدیمی در کنار بخش مدرن و امروزی شهر بسیار جالب و پر از خاطره خواهد بود. با ما همراه شوید و ازگشت و گذار در این شهر زیبا لذت ببرید.

باکو پایتخت اذربایجان ، شهر زیبایی است که در کناره دریای خزر واقع شده است . در طول سالهای اخیر چهره این شهر بسیار متفاوت شده است و در کنار جاهای قدیمی و تاریخی این شهر ، ساختمانهایی بسیار مدرن با طراحی و معماری های بینظیر قرار گرفته اند و زیباییاین شهر را دو برابر کرده اند . اگر قصد سفر به شهر باکو را دارید ، اطلاعات موجود در این بخش به شما کمک میکند تا بتوانید جاهای دیدنی باکو رابشناسید و در سفر خود به شهر باکو ازانها دیدن کنید.

شهر قدیم باکو یا ایچری شهیر

جذاب ترین بخش شهر باکو ، شهر قدیم باکو یا به زبان آذری ایچری شهیر میباشد. قدمت این شهر به قرن دوازدهم بازمیگردد. این منطقه به خوبی حفاظت و مرمت شده و امروزه توریستی ترین قسمت شهر باکو محسوب میشود. برای ورود به بخش قدیمی شهر باکو نیاتز به پرداخت ورودیه ندارید و میتوانید وارد این شهر شده و د خبابان های سنگفرش شده و در بین خانه های قدیمی و زیبا و کوچهه ای باریک این منطقه قدم بزنید. این منطقه پر از مفازههای کوچکی است که میتوانید سوغاتی های و صنایع دستی باکو را ازآنها خریداری کنید. شهر قدیم باکو یکی از جاهای دیدنی باکو است .

جاهای دیدنی باکو

میدان فانتین یا میدان فواره ها

یکی ازجاهای دینی باکو برای توریست ها ، میدان فاتین شهرباکو میباشد . این میدان که در بخش مرکز شهر باکو و نزدیک به شهر قدیم باکو قرار گرفته است ، پر از رستوران ها ، کافه تریا ها و مغازه های مختلف است و اغلب توریست ها از هتل های اطرافاین منطقه برای صرف غذا و گشت و گذار در بین فروشگاهها و مغازه ها ، به این منطقه مراجعه میکنند . این منطقه جزو شلوغ ترین مناطق شهرباکو  میباشد.

جاهای دیدنی

بلوار باکو

بلوار ساحلی باکو در واقع خبابان اصلی این شهر است که در کنار خط ساحلی در امتداد دریای مدیترانه  واقع شده است. با قدم زدن در این خیابان منظره زیبایی از شهر باکو رانظاره گر خواهید بود . اغلب هتل های باکو در نزدیکی این منطقه قرار گرفته اند و دسترسی توریست ها به این منطقه از شهر باکو بسیار راحت خواهد بود. رستوران ها و کافه تریا های متعددی در این مطقه قرار دارند که در تمام طول سال شلوغ بوده و پذیرای مسافرین میباشند .

جاهای دیدنی باکو

برج تلویزیونی باکو

یکی از جاهای دیدنی باکو ، برج تلویزیونی باکو میباشد . این برج که از بتن ساخته شده است 310 متر ارتفاع دارد و یکی از بلندترین ساختمان های باکو محسوب میگردد. در طبقه بالای این برج یک رستوران گردان یا منظره بینظری از شهر باکو قرار گرفته است . میتوانید در این رستورن شام بخورید و از منظره بسیار زیبای شهر باکو لذت ببرید . برج تلویزیونیباکو یکی از مکان هایی است که اغلب گردشگرانی که از باکو سفر میکنند ، از آن دیدن می کنند .

جاهای دیدنی باکو

برجهای شعله باکو

این برجهای 3 گانه نماد باکوی مدرن هستند . دولت آذربایجان بودجه بسیار زیادی را صرف ساخت این برجها کرده است و این برجها امروزه به نمادی برای شهر باکو و یکی از جاهای دیدنی باکو مبدل شده است . این برج های به شکل شعله های آتش طراحی شده اند چون سرزمین آذربایجان به نام سرزمین باد و اتش مشهور است، در طراحی برج ها سعی شده تا به شعله های اتش شبیه باشند. این برجها 182 متر میباشند و جزو بلندترین ساختمان های باکو هستند . نورپردازی این برجها در شب آنها را بسیار دیدنی کرده و منظره بسیار زیبایی به شهر باکو میدهد.

جاهای دیدنی باکو

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

یکی از مدرن ترین و زیباترین سازه های شهر باکو است که چشم هر بیننده ای رابه خود محسور میکند . مرکز فرهنگی حیدر علی اف در میدانی در مرکز شهر باکو قرار گرفته است . در این مکان برنامه های فرهنگی، کنسرت ها و گرد هم ایی های مختلفی برگراز میشود . شاید جالب باشد بدانید که طراحی داخلی این مجموعه توسط یک خانم طراح ایرانی به نام سارا شیخ اکبری انجام شده است . مرکز فرهنگی حیدر علی اف ، یکی از جاهای دیدنی باکو است که چهره بسیار متفاوتی را به شهر باکو هدیه کرده است .

جاهای دیدنی باکو

قصر شیروان شاه

علاقمندان و تاریخ و جاهای قدیمی میتوانند سری به قصر شیروان شاه در بخش قدیمی باکو بزنند و از این قصر قدیمی بازدید کنند . قصر شیروان شاه که در بخش قدیمی شهر باکو واقع شده است ، محل اقامت سلسله شروانشاهان بوده که بر آذربایجان جکومت میکرده اند . این بنا قدمتی 600 ساله داردو از جاهای دیدنی باکو میباشد ،  از سال 1964 به عنوان موزه ملی باکو مورد استفاده قرار گرفته است و علاقمندان میتوانند از آن دیدن کنند .

جاهای دیدنی باکو

آتشکده قدیمی باکو

قدمت آتشکده قدیمی شهر باکو به قرن 18 و 19 بازمیگردد. در این آتشکده یک ساختمان و محراب اصلی در وسط قرار گرفته و دیوارهایی دژ مانند دورتادور و اطراف این آتشکده را مانند حصاری در بر گذفته اند و داخل این دیواره اتاق هایی تعبیه شده که محی اقامت موبدان زرتشتی بوده است . این اتشکده قدیمی از سال 1975 به موزهای تبدیل شده و توریست های بسیار زیاد ساله از این اتشکده قدیمی که جزو جاهای دیدنی باکو است ، دیدن میکنند .

جاهای دیدنی باکو