مجری مستقیم تور های داخلی و خارجی، رزرو هتل و فروش بلیط هواپیما

جاهای دیدنی باتومی

باتومی یکی از زیباترین و مدرترین شهرهای گرجستان است که در کنار دریای سیاه واقع شده است . این شهر علاوه برآب و هوای مناسب برای سفر های تابستانی، پر از دیدنیهایی است که در زمان سفر خود به شهرباتومی میتوانید از دیدن آنها لذت ببرید . اطلاعات این بخش به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات مختصری در ارتباط با جاهای دیدنی باتومی این شهر داشته باشید و اگر علاقمند با بازدید از آنها هستید ، بتوانید برنامه ریزی مناسبی در زمان سفر به باتومی داشته باشید و از دیدن جاهای دیدنی باتومی لذت ببرید.

بهترین پکیج های تورگرجستان را با مناسب ترین قیمت ها از ما بخواهید . اقامت در بهترین هتل های باتومی گرجستان  با پرواز های مختلف و و با مناسب ترین قیمت ها و پر از گشت ها و برنامه های شاد را با ما تجربه کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر با کانتر تور ما با شماره های ذیل تماس بگیرید .

جاهای دیدنی باتومی

بنای عشق یا مجسمه علی و نینو

در ورودی شهر باتومی ، ۳۲ مجسمه ۸ متری به نام علی و نینو قرار گرفته اند . این ۲ مجسمه براساس شخصیت های یک رمان مشهور گرجی شکل گرفته است . علی پسری مسلمان و نینو پرنسس گرجی بوده و این داستان در گرجستان بسیار مشهور است . بنای عشق برگرفته از این داستان و با معماری بسیار مدرن و بینظیری ساخته شده است و تبدیل به یکی از جاهای دیدنی باتومی شده است . این دو مجسمه متحرک هستند و در طول روز به هم میرسند .

جاهای دیدنی باتومی

بلوار باتومی

یکی از زیباترین بخش ها در شهر باتومی بلوار قدیمی و طولانی این شهر میباشد که به طول ۷ کیلومتر در کنار ساحل این شهر احداث شده است و جزو قدیمی ترین جاهای دیدنی باتومی میباشد .این بلوار مملو از گردشگرانی است که به شهر باتومی سفر میکنند .ساخت این بلوار که اتمام آن  چندین سال طول کشیده است در سال ۱۸۸۱ شروع شده است و در حال حاضر با توجه به منظره زیبا و گلکاری و فضای سبز احداث شده در آن توریستی ترین منطقه شهر باتومی محسوب می گردد.

جاهای دیدنی باتومی

باغ ملی گیاه شناسی باتومی یا دماغه سبز

درفاصله ۹ کیلومتری شهر باتومی و در کناره دریای سیاه ، باغ ملی گیاه شناسی باتومی واقع شده است که یکی از جاهای دیدنی باتومی به حساب می آید .این باغ که دارای انواع بسیار زیاد و متنوعی از گیاهان مختلف است ، دارای منظره بسیار زیبایی میباشد و به نام دماغه سبز معروف است. اگر مایل به قدم زدن در طبیعت بکر با منظره بینظیر هستید ، توصیه می کنیم حتماٌ سری به باغ ملی گیاه شناسی باتومی بزنید و لذت ببرید.

جاهای دیدینی باتومی

میدان پیزا باتومی

یکی از جاهای دیدنی باتومی ، میدان پیزا میباشد . همانطور که از نامی که برای این میدان انتخاب کرده اند مشخص است ، ساختمان های این میدان سبک و سیاق ایتالیایی دارند . مساحت این میدان حدود ۵۷۰۰ متر است و از مناطق بسیار محبوب توریست ها به شمار میرود. فضای این محموطه، سبک خاص معماری ایتالیایی و وجود کافه تریا ها و رستوران های متعدد در این منطقه موجب شده که این میدانهمیشه پر از توریست هاییباشد که به شهرباتومی سفر میکنند. در گوشه این میدان مجموعه ای به نام پیزا قرار داردکه شامل یک هتل و تعدادی رستوران و کافه تریا میباشد .

جاهای دیدنی باتومی

میدان اروپا باتومی

این میدان یکی از اصلی ترین مناطق شهر باتومی محسوب میشود . این میدان بزرگ که اغلب تجمعات و کنسرت های بزرک دران برگزار میشود، در واقع بخش قدیمی شهر باتومی را از بخش نوساز و اروپایی آن جدا میکند . مجسمه معروف مدیا نیز در این میدان قرار دارد . این مجسمه نمادی از مدیا که یکی از اساطیر یونانی میباشد بوده و دولت گرجستان هزینه زیادی را برای ساخت آن متقبل شده تااینکه امروز تبدیل به یکی از جاهای دیدنی باتومی گردیده است .

جاهای دیدنی باتومی

برج آلفابت باتومی

یکی از جاهای دیدنی باتومی که به خاطر ظاهر زیبا و منحصر به فردش در اغلب تصاویر شهر باتومی دیده میشود، برج الفابت باتومی میباشد. این برج که بسیار مدرن ساخته شده است ، ظاهری شبیه DNA دارد. و روی بدنه آلومینومی این سازه که ارتفاع ۱۳۰ متری دارد ، ۳۳ حرف الفبای گرجستان که قدمتی ۵۰۰۰ ساله دارد ، حک شده است . در بالای این برج رستورانی با منظره ۳۶۰ درجه از شهر باتومی قرار گرفته است که میتوانید برای صرف غذا به این رستوران بروید و از صرف غذا و منظره ریبای شهر باتومی لذت ببرید .

جاهای دیدنی باتومی

دولفیناریوم یا پارک دلفین های باتومی

یکی از جاهای دیدنی باتومی، پارک دلفین های این شهر است . این پارک در مساحت بزرگی احداٍ شده و گنجایش ۷۰۰ نفر را دارد و روزی ۳ بار برنامه شوی دلفین ها در این پارک اجرا میشود. این مجموعه در سال ۱۹۷۵ احداث شده است اما پس از چند سال فعالیت بسته شد و مجدداٌ از سال ۲۰۱۱ فعالیت خود رآغاز کرده است . علاقمندان میتوانند با دلفین ها شنا کنندو آنها را لمس کنند.

جاهای دیدنی باتومی

آکواریوم باتومی

اکواریوم شهر باتومی در سال ۱۹۶۶ در ساختمانی بسیار مدرن و با دیزاینی کاملاٌ متفاوت ساخته شده است . بنای این ساختمان شبیه ۴ قطعه سنگ بزرگ است که روی هم قرار گرفته است . آکوواریوم باتومی یکی از پر بازدیدترین جاهای دیدنی باتومی است که تفریباٌ تمام توریست هایی که به باتومی سفر میکنند از این آکواریوم بازدید میکنند. د این اکواریوم حدود ۱۰۰ ماهی از انواع ماهیان دریای سیاه نگهداری میشوند.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید