مجری مستقیم تور های داخلی و خارجی، رزرو هتل و فروش بلیط هواپیما

جاهای دیدنی کوش آداسی

شهر کوش آداسی ، یکی از شهرهای ساحلی و توریستی ترکیه است که در فاصله نزدیکی از شهر ازمیر و در کنار دریای اژه قرار گرفته است . این شهر یکی از شهرهای مورد علاقه توریستهایی است که مایلند تعطیلات خود را در سواحل زیبای ترکیه بگذرانند.دراین شهر هتل های متعددی با سرویس خوب و خدمات با کیفیت در کنارهم قرار گرفته اند و  اما در کنار همه اینها نباید از یاد برد که این شهر کوشآ داسی شهری است که تاریخ بسیار قدیمی دارد و پر از جاذبه هایی است که بازدید از آنها قطعاٌ برای شما جالب خواهد بود .اگر مایل هستید در سفر خود به کوش آداسی از جاهای دیدنی کوش آداسی بازدید کنید، اطلاعات این بخش به شما کمک خواهد کرد بیشتر در مورد دیدنی های این شهر اطلاعات داشته باشید.

بهترین پکیج های تورکوش آداسی را با مناسب ترین قیمت ها از ما بخواهید . اقامت در بهترین هتل های کوش آداسی با پرواز های مختلف و و با مناسب ترین قیمت ها و پر از گشت ها و برنامه های شاد را با ما تجربه کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر با کانتر تور ما با شماره های ذیل تماس بگیرید .

جاهای دیدنی کوش آداسی

اسکله کوش آداسی

در شهر ساحلی کوش آداسی یک بندر برای قایق های تفریحی و ۲ اسکله برای کشتی های بزرگ وجود دارد که بدون شک جزو جاهای دیدنی کوش آداسی محسوب میشوند. فضای اطراف این اسکله ها پر از رستوران ها و کافه تریاهایی است که توریست ها و مسافرین از آنها استفاده میکنند و از منظره زیبای اسکله شهر کوش آداسی لذت میبرند . اگرمایل به گشت یکروزه با کشتی بر روی آبهای دریای اژه میباشید ، میتوانید ازکشتیهای کوچک توریستی که در این منطقه هستند استفاده کنید. در بندر کوش آداسی کشتی های کروز بزرگ نیز توقف میکنند . معمولاٌ کشتی های کروز و تورهایی که از طریق یونان انجام میشوند ، توقفی نیز در اسکه شهر کوش آداسی دارند و مسافرین این کشتی ها چند ساعتی را در اسکله کوش آداسی میگذرانند و در رستوران های این منطقه غذا صرف میکنند و لذت میبرند.

جاهای دیدنی کوش آداسی

جزیره کبوتر کوش آداسی

یکی از جاهای دیدنی کوش آداسی ، جزیره کبوتر است که به نمادی برای شهر کوش آداسی تبدیل شده است و نام این شهر نیز برگرفته از نام این جزیره میباشد. جزیره کبوتر ، جزیره کوچکی است که در وسط آبهای این منطقه قرار گرفته است و با جاده کوچکی به ساحل این منطقه متصل میشود. این جزیره در فصل مهاجرت پرندگان تبدیل به خانه آنها میشود و به همین دلیل نام آن را جزیره کبوتر گذاشته اند. ساحل این جزیره بسیار دنج و زیباست و محلی مشهور برای توریست هایی است که به شهر کوش آداسی سفر می کنند.

جاهای دیدنی کوش آداسی

غار کاراجا کوش آداسی

غار کاراجا نیز یکی از جاهای دیدنی کوش آداسی میباشد . در این غار برخلاف غارهای دیگر، رودخانه ای جریان ندارد . اما قطرات آبی که از سقف این غار چکه میکند، ستونهای آهکی طبیعی با شکل و شمایل بسیار زیبایی ایجاد کرده است . درداخل غار چندین حوضچه وجود دارد که ساکن هستند . وجود این حوضچه ها موجب شده تا هوای داخل غار کارجا بسیار مرطوب باشد و هر چه به داخل این غار پیشروی کنید و جلوتز بروید رطوبت آن بیشتر میشود.

جاهای دیدنی کوش آداسی

شهر قدیمی افسوس

یکی از جاهای دیدنی کوش آداسی که درتمام دنیا معروف است ، شهرقدیمی و باستانی افسوس میباشد. بازمانده های این شهر قدیمی که از زمان امپراطوری رم شرقی باقی مانده است ، درمحلی بین کوشآداسی و ازمیر قراردارد. قدت این شهر به حدود ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح میرسد . این شهر به دلیل موقعیت محلی خود محل بسیار مهمی برای تجارت محسوب می شده است .آثار تاریخی و بقایای باقیمانده از این شهر جایگاه و اهمیت بسیار زیادی دارد و چشم هر بیننده ای رامحسور میکند . تقریباٌ میتوان گفت تمام توریست هایی که به منطقه ازمیر و کوشآداسی سفر میکنند، از شهر قدیمی افسوس بازدید میکنند. از جمله مکان های بسیار باارزشکه هنوز بقایای آن در این منطقه دیده میشود میتوان به ، بازار ، میدان دومینیاتوس ، کتابخانه سلسوس، کلیسای کنسول ، جاده مرمر ، خانه عشق ، حمام اسکولاستیکا و آمفی تاتر بزرگ این شهر ، اشاره کرد.

معبد آرتمیس

یکی  دیگر از جاهای دیدنی کوش آداسی که جزو عجایب ۷ گانه محسوب میشده است معبد آرتمیس است که امروزه فقط بقایایی از آن باقی مانده است . معبد اله آرتمیس یک معبد با شکل و شمایل و معماری یونانی بوده است و که از رمر ساخته شده بوده است و از ان به عنوان زیباترین بنای روی زمین یاد میشده است . این بنای تاریخی در طول تاریخ ۳ بارمورد حملات مختلف قرار گرفت و بارها نیز بخش هایی از ان مرمت گردید. این معبد مرمرین به صورت یک بنای مربع شکل با ۱۲۷ ستون به ارتاع ۲۰ متر و با کنده کاری های بسیار زیبا و منحصر به فرد ساخته شده بود که در حال حاضر فقط بخشهایی از ویرانه ها و ستونهای آن باقی مانده است . معبد آرتمیس یکی از جاهای دیدنی کوش آداسی است که توریست های بسیاری از آن بازدید می کنند.

جاهای دیدنی کوش آداسی

خانه مریم مقدس

یکی از جاذبه های و جاهای دیدنی کوش آداسی  که در منطقه ای کوهستانی به نام کوه بلبل و در نزدیکی شهر قدیمی افسوس واقع شده است ،خانه مریم مقدس میباشد. گفته میشود که حضرت مریم مقدس، ۱۰ سال آخر عمر خود را دراین خانه زندگی می کرده است .این خانه مکانی مقدس برای مسیحیان است که از سراسر دنیا برای زیارت به این مکان سفر میکنند. در این خانه ۳ فواره آب قرار دارد که گردشگران با این آب مقدس سر و صورت خود را میشویند . بنای این خانه از سنگ های مستطیل شکلی ساخته شده است و در سال ۱۹۵۰ نیز این بنا مرمت شده است .

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید