جاهای دیدنی پوکت

اگر علاقمند به سفر به جزیره زیبای پوکت در تایلند هستید و مایلید جاهای دیدنی پوکت را ببینید ،  این قسمت از سایت ما اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

جزیره پوکت که به بهشت تایلند معروف است ، در جنوب غربی تایلند قرار گرفته و یکی از زیباترین و توریستی ترین جزیره های دنیا میباشد. سواحل شنی و زیبای این جزیره در کنار سرسبزی و آب های زلال آن بهشتی راخلق کرده است که قطعاٌ از گذراندن تعطیلات خود در آن لذت خواهید برد. اطراف جزیره پوکت نیز پر از جزایر مختلف و صخرههای آهکی و  زیبایی است که منظره ای محسور کننده را به وجود آورده است . اگر شما قصد سفر به پوکت را دارید و مایلید از زمان خود حداکثر استفاده را کرده و جاهای دیدنی پوکت راببینید، اطلاعات این بخش می تواند به شما کمک کند تا در مورد جذابیت ها و جاهای دیدنی این جزیره بیشتر بدانید.

معبد چالونگ پوکت (وات چالونگ)

کلمه وات در زبان تایلندی به معنای معبد میباشد و کشور تایلند پر از معابد مختلف میباشد که برای مردم این کشور بسیار مقدس هستند. یکی از معابد معروف پوکت ،معبد چالونگ پوکت میباشد که جزو جاهای دیدنی پوکت محسوب شده و گردشگران بسیار زیادی از این معبد دیدن میکنند . این معبد که در فاصله 8 کیلومتری و در نزدیکی شهر پوکت قرار گرفته است در قرا 19 میلادی ساخته شده است و مانند اغلب معابد تایلند ، ساختمان بسیار زیبا و با معماری چشگیر و خاص خود را دارد. این معبد هم مانند تمام معابد دیگر برای مردم  تایلند مقدس است و بنابراین هنگام بازدید از این معبد حتماٌ به خاطر داشته باشید که کفشهای خود را در بیاورید و لباس مناسب بر تن داشته و با احترام رفتار کنید.

جاهای دیدنی پوکت

جزیره جیمز باند پوکت

یکی از مجمع الجزایر اطراف پوکت است که در نزدیکی آن و در فاصله 15 کیلومتری پوکت قرار گرفته است . این جزایر دارای طبیعت زیبا و منحصر به فردی است که با وجود صخره های آهکی که با اشکال زیبا و طبیعی و به صورت عمودی در آبهای در این محدوده قرار گرفته اند. دلیل معروفیت این جزیره به نام جیمز باند به دلیل فیلمبرداری فیلم جیمز باند در سال 1974 در این جزیره میباشد که پس از نمایش این فیلم ، نام جزیره جیمز باند مشهور شد و در حال حاضر یکی از جاهای دیدنی پوکت محسوب میشود. اگر قصد بازدید از این جزیره رادارید ، میبایست از قایق های کوچکی که تورهایی را در این جزیره برگزار میکنند استفاده کنید چون به دلیل حفاظت از این منطقه ، قایق های بزرگتر اجاره نزدیک شدن و حرکت در آبهاب این منطقه و اطراف جزایر را ندارند .

جاهای دیدنی پوکت

جزیره فی فی پوکت

جزایر 6 گانه فی فی پوکت ، یکی از زیباترین مناطق گردشگری دنیا و جاهای دیدنی پوکت میباشد . برای رفتن به این جزایر از قایق های تندروی استفاده میشود که فاصله 45 دقیقه ای بین پوکت و جزایر فی فی را طی میکنند.در بین این شش جزیره ، دو جزیره فی فی دون یا جزیزه بزرگتر و فی فی لن یا جزیره کوچکتر بیشتر از یایر جزیره ها شناخته شده هستند . جزیره بزرگتر فی فی ، مکانی توریستی با هتل ها و رستوران ها ی متعدد است و ساکنینی دارد که در تمام طول سال در جزیره زندگی می کنند و جزیره کوچکتر فیفی ، دارای ساحلی زیبا و شنی و قابل استفاده برای غواصی و شنا کردن در آبهای زلال این منطقه میباشد. یکی از ویژه گیهای خاص جزایر فیفی ، نبودن وسایل نقیله موتوری در این جزایر است .

جاهای دیدنی پوکت

خلیج فانگ نا پوکت

اگر مایل هستید چهره جذاب و واقعی و بکر پوکت را که موجب شده این منطقه شهرت جهانی داشته باشد را ببینید، حتماٌ خلیج فانگ نا پوکت را ببینید. این خلیج که در شمال شهر پوکت واقع شده است ،شامل جزایر زیبا ، غارهای شگفت انگیز و صخره های آهکی بسیار زیبا که در داخل آبهای زلال این منطقه قرار گرفته اند، میباشد.  جزیره جیمیز باند و دهکده شناور نیز بخشی از این منطقه میباشد. دهکده شناور این منطقه نیز یکی از جاهای دیدنی پوکت است که در زمان سونامی 2004 بسیار آسیب دید و امروزه مجدداٌ بازسازی و در معرض دید توریست ها قرار گرفته است. ابهای این بخ شبسیار زلال است و دارای گونه های خاص ماهی ها و گیاهان دریایی است که در دنیا کمیاب هستند .

جاهای دیدنی پوکت

آکواریوم پوکت

اگر به شهر پوکت سفر میکنید ،آکواریوم پوکت جایی است که ارزش دیدن را دارد . این آکواریوم که یکی از آکواریوم های مشهور در آسیای جنوب شرقی یباشد، مکانی است که هزاران ماهی از گونه های مختلف و همچنین عروس های دریایی و گیاهان آبزی مخصوص به مناطق گرمسیری با رنگ های استثنایی در آن نگهداری میشوند و به همین دلیل یکی از جاهای دیدنی پوکت محسوب می گردد. این آکواریوم دارای بخش های مختلفی است که یکی از آنها تونل شیشه ای است که با راه رفتن در داخل آن ، ماهی های مختلف کوچک و بزرگ در اطراف و بالای سر شما حرکت میکنند . یکی دیگر از بخشهای پر طرفدار در این آکواریوم ، استخر مربوط به لاک پشت ها  است که میتوانید لاک پشت های کوچک و بزرگ را در این قسمت ببینید .

جاهای دیدنی پوکت

باغ وحش پوکت

در قسمت جنوبی شهر پوکت و در فضای بزرگی به مساحت 10 هکتار ، باغ وحش زیبای پوکت قرار گرفته است . در ورودی این باغ وحش به شکل دهان تمساح طراحی شده است و در داخل  این باغ بخش بخش های جداگانه و متنوعی برای بازدیدکنندگان آماده شده است . این باغ وحش علاوه بر اینکه میتوانید گونه هی مختلف حیوانات را ببینید ، میتوانید از باغ ارکیده ، باغ پروانه ها و اکواریومی که در فضاهای جداگانه ای در این باغ وحش قرار گرفته اند دیدن کرده و لذت ببرید . در این باغ وحش هر روز برنامه ها و شوهای مختلفی با حیوانات برگزار میشود که میتوانید از تماشای آنها لذت ببرید. باغ پرنده ها با داشتن تعداد زیادی از پرنده های مختلف و همچنین باغ گلهای گرمسیری از دیگر قسمت های این باغ وحش است که آن راتیدیل به یکی از جاهای دیدنی پوکت نموده است.

جاهای دیدنی پوکت

بخش قدیمی شهر پوکت

در کنار هتل ها و رستوران های لوکس در قسمت تازه ساز و جدید پوکت ، بخش قدیمی این شهر قرار گرفته است . منطقه قدیمی شهر پوکت بر از خانه ها ، مغازهها و رستوران هایی با سبک و معماری قدیمی است و اگر مایل هستید غذاهای تایلندی را در رستوران های بومی این منطقه امتحان کنید ، سری به رستوراهای واقع در منطقه قدیمی شهر پوکت بزنید . در این منطقه مغازه های متعددی نیز وجود دارند که اگر مایل به خرید صنایع دستی پوکت میباشید، میتوانید به این منطقه سر بزنید.

جاهای دیدنی پوکت

شوی فانتازیا پوکت

یکی از برنامه ها و جاهای دیدینی پوکت است که تقریباٌ تمام مسافرین و توریست هایی که به پوکت سفر میکنند ، جتماٌ این برنامه را میبینند. این شو هر روز اجرا میشود و تقریباٌ میتوان گفت هر روز هم تمام صندلیهای آن به فروش می رسد . این برنامه در یک مجتمع بزرگ به مساحت 45 هکتار برگزار میشود و این محوطه شامل تعداد زیادی مغازه  صنایع دستی ، غذاهای تایلندی و همینطور برنامه های متنوعی است که قبل از ورود به سالن نمایش میتوانید از آنها لذت ببرید . شوی فانتازیا پوکت درباره اسطوره های تایلند است که با بهترین تکنولوژی و جلوه های روز اجرا میشود و از دیدن آن بسیار لذت خواهید برد. یکی از بخش های پر طرفدار این شو ، نمایش فیل ها است که بسیاردیدنی میباشد.

جاهای دیدنی پوکت