مجری مستقیم تور های داخلی و خارجی، رزرو هتل و فروش بلیط هواپیما

جاهای دیدنی تفلیس

شهر تفلیس گرجستان یکی از شهرهای قدیمی و زیبا در گرجستان است که طی چند سال گذشته بسیار مورد توجه گردشگران واقع شده است . اگر شما هم مایل هستید سفری به گرجستان و شهر زیبای تفلیس داشته باشید ، لازم است تا اطلاعات کلی در ارتباط با جاهای دیدنی تفلیس داشته باشید . با داشتن این اطلاعات در سفر خود برنامه ریزی دقیق تری خواهید داشت و زمان خود را برای بازدید از جاهای دیدنی تفلیس که بیشتر مورد علاقه شما میباشد ، تنظیم خواهید کرد.

بهترین پکیج های تورگرجستان  را با مناسب ترین قیمت ها از ما بخواهید . اقامت در بهترین هتل های تفلیس گرجستان  با پرواز های مختلف و و با مناسب ترین قیمت ها و پر از گشت ها و برنامه های شاد را با ما تجربه کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر با کانتر تور ما با شماره های ذیل تماس بگیرید .

جاهای دیدنی تفلیس

کلیسای سامبا تفلیس

یکی از جاهای دیدنی تفلیس که به نمادی برای این شهر تبدیل شده است ، کلیسای سامبا میباشد .این کلیسا ، بزرگترین کلیسای قسمت شرقی اروپا و یکی از یزرگترین کلیساهای دنیا میباشد. اغلب برنامه های مهم  و مذهبی تقلیس در این کلیسا برگزار میشوند . علاوه بر صحن بزرگی که خارج از این کلیسا قرار داد، در طبقه زیرین این کلیسا نیز سالن اجتماعات بسیار بزرگی تعبیه شده است .

جاهای دیدنی تفلیس

پل صلح

در وسط شهر تفلیس رودخانه ای به نام رودخانه کورا قرار دارد که بخش های قدیمی و جدید شهر تفلیس را از هم جداکرده است . در یک سمت این رودخانه تفلیس قدیم و در یک سمت تفلیس جدید قرار گرفته است . عرض رودخانه کورا ۱۵۰ متر میباشد . در سال ۲۰۱۰ پلی به نام پل صلح روی این رودخانه ایجاد شده که دو بخش شهر تفلیس را به هم متصل میکند. معماری این پل بسیار مدرن و زیباست و با پنل های شیشه ای ساخته شدهاست که در هنگام شب به شکل زیبایی نورپردازی میشوند. پل صلح به دلیل موقعیت و معماری زیبایش یکی از جاهای دیدنی تفلیس میباشد.

جاهای دیدنی تفلیس

کلیسای کاشوتی تفلیس

کلیسای کاشوتی تفلیس که بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد و در مرکز شهر تفلیس واقع شده است ، یکی از جاهای دیدنی تفلیس است که توریست های بسیاری از آن بازدید می کنند. نقشه و طرح و معماری این کلیسا بر اساس کلیساهای قرون وسطی آماده شده و کار ساخت آن ۶ سال به طول انجامیده است . هزینه ساخت و ساز کلیسای کاشوتی تفلیس توسط اشراف و ثروتمندان تفلیس پرداخته شد . در سال ۱۹۴۲ ، نقاشی های بسیار زیبای روی دیوارهای داخلی این کلیسا انجام گرفت و زیبایی آن را دوبرابر کرد.

جاهای دیدنی تفلیس

حمام های آب گرم و سولفوری تفلیس

اگر به تفلیس سفر میکنید، پیشنهاد میکنیم حتماٌ سری به حمام های آب گرم این شهر که از جاهای دیدنی تفلیس به حساب می آیند، بزنید. این حمام ها که ساختمان های قدیمی دارند در بخش قدیمی شهر تفلیس در محله ای به نام آبانتوبانی قرار گرفته اند .توریست ها ییکه به تفلیس سفر میکنند، ازحمام در حمامهای  گوگردی شهر تفلیس لذت میبرند . یکی از معروف ترین این حمام ها ، حمامی است که به نام حمام شاه عباس معروف است . آب گرم این حمام کاملاٌ طبیعی است و از هیچ وسیله ای برای گرم کردن ان استفاده نمیشود.

جاهای دیدنی تفلیس

قلعه ناریکالا تفلیس

قلعه ناریکالا تفلیس ، قلعه ای قدیمی است که به منظور محافظت از این شهر ساخته شده است . این قلعه که در دوران شاه عباس صفوی مرمت و بازسازی شد، در حال حاضربه یکی از جاهای دیدنی تفلیس تبدیل شده است . با نورپردازی هایی که روی این قلعه انجام گرفته است ، منظره آن در شب بسیار زیبا شده است و جلوه زیبایی به شهر تفلیس داده است . در این قلعه یک کلیسای قدیمی با ناقوس های بزرگ و قدیمی نیز قرار دارد. برای رفتن به این قلعه ، میتوانید از تله کابین استفاده کنید و از بالای این قلعه منظره زیبای شهر تفلیس را ببینید.

جاهای دیدنی تفلیس

تندیس کاردلیس معروف به مادر گرجستان

در سال ۱۹۸۵ و به مناسبت ۱۵۰۰ سالگی شهر تفلیس ، تندیس کاردلیس که مجسمه ای از جنس آلومینیوم و به طول ۲۰ متر است ، ساخته شد. این تندیس که به تندیس مادر گرجستان نیز معروف است تبدیل به یکی از چهره های نمادین گرجستان شده و از تمام مناطق شهر تفلیس قابل دید میباشد. این تندیس زنی را با یک کاسه در یک دست و شمشیر در دست دیگر نشان میدهد. کاسه برای پذیرایی از دوستانی که وارد گرجستان میشوند و شمشیر نماد مبارزه با دشمنانی است که وارد گرجستان میشوند.  تندیس کاردلیس یکی از جاهای دیدنی تفلیس محسوب میشود.

جاهای دیدنی تفلیس

کلیسای سیونی تفلیس

کلیسای قدیمی سیونی در نیمه دوم قرن پنجم ساخته شدهاست و در طول تاریخ مکرراٌ و به دلیل حملات و هجوم ها تخریب شده و مجدداٌ بازسازی شد .آخرین بار این کلیسا در قرن نوزدهم میلادی به صورت کامل بازسازی گردیده است . نقاشیهای داخل این کلیسا بسیار با ارزش است و آن را تبدیل به یکی از جاهای دیدنی تفلیس کرده است و به علاوه بالاترین نشان مسیحیان ارتدوکس یعنی نینوی مقدس نیز در این کلیسا نگهداری میشود.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید