مجری مستقیم تور های داخلی و خارجی، رزرو هتل و فروش بلیط هواپیما

استانبول یکی از زیباترین پایتخت های دنیا میباشد . جاهای دیدنی استانبول آنقدر زیاداست که در یک مسافرت کوتاه مدت چند روزه ، امکان بازدید از تمام آنها ممکن نیست . شاید به همین دلیل است که استانبول جزو مقاصد توریستی است که تعداد زیادی از توریست ها مجدداٌ به آن سفر میکنند. جاهای دیدنی استانبول ، بیشتر در بخش غربی و اروپایی استانبول مستقر شده اند . به خصوص بخش عمده ای از دیدنیهای تاریخی استانبول در بخش قدیمی قسمت اروپایی استانبول قرار گرفته اند .در این بخش سعی کرده ایم تا اطلاعاتی کوتاهی در ارتباط با دیدنی های استانبول داشته باشیم.

بهترین پکیج های تور استانبول را با مناسب ترین قیمت ها از ما بخواهید . اقامت در بهترین هتل های استانبول با پرواز های ایرانی و پرواز های ترک و با مناسب ترین قیمت ها و پر از گشت ها و برنامه های شاد را با ما تجربه کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر با کانتر تور ما با شماره های ذیل تماس بگیرید .

جاهای دیدنی استانبول

مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی

یکی از مشهور ترین جاهای دیدنی استانبول ، مسجد سلطان احمد استانبول یباشد که قدمتی ۴۰۰ ساله دارد . بنای زیبای این مسجد که با کاشب های آبی رنگ تزیین شده است ، موجب گردیده تا این مسجد به نام مسجد آبی معروف باشد . از نکات جالب در مورد این مسجد داشتن ۶ مناره است که زیبایی ان را دو چندان کرده است . این مسجد به دستور سلطان احمد اول ساخته شده است و کار ساخت و ساز آن حدود ۷ سال طول کشیده و مقبره سلطان احمد اول نیز در همین مسجد قرار گرفته است .مسجد سلطان احمد و یا مسجد آبی استانبول در بخش قدیمی شهر استانبول که به نام منطقه سلطان احمد معروف است ،واقع شده است و درصورتی که تمایل به بازدید از این اثر تاریخی دارید ، به راحتی میتوانید به این بخش از شهر استانبول دسترسی داشته باشید.

جاهای دیدنی استانبول

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ و قدیمی استانبول یکی از جاهای دیدنی استانبول است ، این بزار قدیمی ترین بازار سرپوشیده در دنیا است که امروزه مورد استفاده میباشد و دارای ۳۰۰۰ مغازه اسنت که در دالان های باریک و کنار هم قرار گرفته اند . در حال حاضر گفته میشود که حدود ۴۰۰٫۰۰۰ نفر در روز از بازار بزرگ استانبول بازدید می کنند. این بازار ورودی های مختلفی دارد و در بخش قدیمی شهر استانبول قرار گرفته است و اگر مایل به خرید صنایع دستی و سوغات های مخصوص به استانبول هستید، پیشنهاد میکنیم حتماٌ از این مکان بینظیر در استانبول بازدید کنید. بازار بزرگ استانبول نیز در منطقه سلطان احمد استانبول و در بخش قدیمی شهر استانبول قرار گرفته است و به راحتی قابل دسترسی از تمام مناطق شهر استانبول میباشد.

جاهای دیدنی استانبول

کاخ توپکاپی استانبول

کاخ توپکاپی استانبول یکی از جاهای دیدنی شهر استانبول است که در قرن ۱۵ میلادی ساخته شده است و میتوان گفت یکی از پر بیننده ترین دیدنی های استانبول میباشد. بازدید کامل از کاخ توپکاپی استانبول حدود ۳ تا ۴ ساعت زمان احتیاج دارد و میتوانید از حرمسرا ، سالن های مختلف ، باغچه معروف و خرانه عثمانی دیدن کنید. اخ توپکاپی استانبول محل زندگی و سلطنت سلاطین عثمانی بوده و میتوان از مشهور ترین آنها به سلطان سلیمان ، سلطان سلیم وسلطان احمد اشاره کرد. با قدم زدن در کاخ عثمانی به روز های گذشته و شکوه و عظمت عثمانی سفر خواهید کرد و لذت خواهید برد.

کاخ دلمه باغچه استانبول

در سالهای آخر امپراطوری عثمانی نیاز به داشتن کاخی با سبک و سیاق جدید و مدرن ، موجب شد تا کاخ دلمه باغچه استانبول ساخته و در سال ۱۸۵۶مورد استفاده قرار گیرد و تا زمان فوت آتاتورک ، به عنوان محلی برای تصویب قراردادهای خارجی مورد استفاده قرار گرفت و پس از ان نیز تبدیل به یکی از از جاهای دیدنی استانبول گردید. دکوراسیون این کاخ برخلاف کاخ توپکاپی استانبول بیشتر سبک اروپایی دارد و شمعدانهای چک و راه پله های کریستال و همچنین دکوراسیون باغ آن به سبک فرانسوی بنا شده است. در این کاخ لوستربسیار معروفی قرار دارد که توسط ملکه ویکتوریا هدیه شده است و چهارهزار کیلوگرم وزن دارد. دراین کاخ اتاقی قرارداد که آتاتورک در آن فوت کرده است واز آن زمان ساعت در آن اتاق به حالت ثابت مانده است و ساعت نه و ده دقیقه بامداد را نشان میدهد.

جاهای دیدنی استانبول

ایاصوفیا

بدون شک یکی از جذاب ترین و مشهورترین جاهای دیدنی استانبول ، ایاصوفیا میباشد.این بنا برای مدت طولانی کلیسایی بود که در زمان امپراطوری بیزانس مورد استفاده قرار میگرفت و سپس در دوره عثمانی و در قرن پانزدهم، معمارسینان، معمار معروف عثمانی این بنا رابه مسجد زیبایی تبدیل کرد که گنبد بزرگی به ارتفاع ۵۶ متر دارد . این بنا از نظر کاشی کاری و معماری یکی از زیباترین بناهای ترکیه میباشد که معماری آن تلفیقی از دوره بیزانس و عثمانی میباشد و درحال حاضر تبدیل به موزه هنرهای اسلامی و مسیحی گردیده است.

جاهای دیدنی استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول

مسجد سلیمانه استانبول توسط معمار مشهور دوران عثمانی ، معمار سینان و به دستور سلطان سلیمان ساخته شده است. این اثر تاریخی علاوه بر اینکه از لحاظ معماری و تاریخی جزو جاهای دیدنی استانبول میباشد، به دلیل قرار گرفتن مقبره سلطان سلیمان ، همسرش حرم سلطان و همینطور معمار سینان، دارای اهمیتی دوبرابر شده است. مسجد سلیمانیه در گلدن هورن واقع شده است و روزانه پذیرای گردشگران زیادی است که مایل به بازدید از این اثر تاریخی دارند .

جاهای دیدنی استانبول

جزایر پرنس و بیوک آدا

در دریای مرمره ۹ جزیره کوچک درکنار هم قرار دارند که به آنها جزایر پرنس گفته میشود یکی از جاهای دیدنی استانبول محسوب میشوند. بزرگترین آنها جزیره بیوک آدا است که در آن وسایل نقلیه موتوری ممنوع هستند و برای گردش در این جزیره میتوانید از دوچرخه و یا درشکه استفاده کنید. اگر مایل به بازدید از جزایر پرنس و بیوک ادا هستید ، میتوانید از تورهای یکروزه استفاده کنید . این تورها که با کشتیهای مختلف انجام میشود، در مسیر خود در ۴ جزیر از حمله جزیره بیوک آدا توقف خواهد کرد و شما میتووانید چند ساعت به دور از شلوغی شهر استانبول در این جزیره بگردید و از منظره زیبای آن و آرامش آن لذت ببرید.

جاهای دیدنی استانبول

خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول برای مسافرینی که به استانبول سفر کرده اند ، نامی آشنا میباشد .این خیابان یکی از جاهای دیدنی استانبول است که تمام توریستانی که به شهر استانبول سفر میکنند ، ازآن بازدید میکنند .خیابان استقلال تممام ۲۴ ساعت روز در جنب و جوش و فعالیت میباشد . دراین منطقه رستوران های مختلف ، کافه تریاها ، مغازه ها و فروشگاههای مختلف در کنار هم قرار گرفته اند و آن را  تبدیل به توریستی ترین منطقه استانبول نموده اند .کوچه های اطراف این خیابان نیز پر از کافه تریاهای دنج و هتل ها و گالری های نقاشی و مغازههایی قدیمی  و آنتیک فروشی های مختلف است .

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید