مجری مستقیم تور های داخلی و خارجی، رزرو هتل و فروش بلیط هواپیما

کاخ سلطنتی مادرید اسپانیا

کاخ سلطنتی مادرید ، یکی از جذاب ترین و به یاد ماندنی ترین جاهای دیدنی شهر مادرید است و قطعاٌ تمام توریست هایی که با تور اسپانیا به شهر مادرید سفر میکنند ، بازدید از این کاخ باشکوه را که یکی از نمادهای شهر مادرید است را در برنامه خود قرار میدهند . این کاخ که در بخش غربی مرکز شهر مادرید واقع شده است ، در حال حاضر محل رسمی و تشریفاتی اقامت پادشاه اسپانیا در مادرید میباشد و در مراسم های رسمی و تشریفاتی دولتی مورد استفاده قرار میگیرد . به غیر از زمانهایی که پادشاه اسپانیا برای شرکت در مراسم تشریفاتی در این کاخ اقامت میکند ، این کاخ برای بازدید عموم باز است و توریست ها میتوانند از محوطه و بخش های داخلی این کاخ بازدید کنند .

کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید ، در قرن هجدهم میلادی و در زمان امپراطوری شاه فیلیپ پنجم در مرکز شهر مادرید ساخته شده است . متاسفاده در شب کریمس ۱۷۳۴ ، آتش سوزی مهیبی در این کاخ رخ داد و بخش های زیادی از آن رابه کلی ویران کرد و یازسازی این کاخ از تاریخ ۱۷۳۴ تا ۱۷۵۵ طول کشید. در بازسازی این کاخ از فرم معماری به سبک کاملاٌ اسپانیایی استفاده شد و این کاخ در فضای بزرگ و مربع شکلی به مساحت ۱۳۵٫۰۰۰ متر مربع ساخته شد و با الهام گرفته از موزه لوور پاریس ، ۸۷۰ پنجره در ساختمان این کاخ تعبیه شد . کاخ سلطنتی مادرید بزرگترین قصر سلطنتی در اروپا محسوب میشود و دارای ۲۴۰ بالکن و تعداد ۴۴ پلکان و مجموعاٌ ۲۸۰۰ اتاق میباشد .

کاخ سلطنتی مادرید

در ساخت کاخ سلطنتی مادرید از مرغوب ترین و بهترین مصالح و مواد ساختمانی استفاده شده است و همینطور هنرمندان بسیاری در ساخت و دکور این قصر شرکت داشته اند . در نمای خارجی این کاخ از سنگ مرمر مرغوب اسپانیای استفاده شده  که با گچ بری های بسیار زیبا مزیین شده اند و شکوه سلطنتی آن را دو چندان کرده اند . در و پنجره های این کاخ از چوب ماهون بسیار مرغوب و قیمتی ساخته شده است که روی آنها یا کنده کاری های بسیار زیبا و هنرمندانه تزیین شده است و به زیبایی این بنا افزوده است . در واقع میتوان گفت کاخ سلطنتی مادرید  علاوه بر اینکه ارزش تاریخی دارد ، مانند موزه ای هنری است که هر گوشه ای از بسیار دیدنی است .

کاخ سلطنتی مادرید

در جلوی کاخ سلطنتی مادرید ، یک پارک بسیار زیبا قرار دارد و مجسمه فیلیپ چهارم پادشاه اسپانیا در حال اسب سواری در وسط این پارک قرار گرفته است .محوطه اصلی این کاخ توسط باغهای بسیار زیبایی احاطه شده است و سرسبزی و زیبایی این باغها ، زیبایی فضای مجموعه کاخ سلطنتی را دو برابر نموده است . باغ های اطراف کاخ سلطنتی دارای بخش های مختلفی هستند و همینطور دارای سبک های مختلفی میباشد . یکی ازمعروف ترین بخش های باغهای اطراف کاخ سلطنتی ، باغهای ساباتینی نام دارد که به سبک فرانسوی ساخته شده است و دارای مجسمه هایی از شاهان گدشته اسپانیا میباشد که بسیار مورد علاقه توریست ها قرار میگیرد .

کاخ سلطنتی مادرید

دیوارهای داخلی اتاق ها ، تالارها و راهروهای کاخ سلطنتی مادرید ، مانند یک موزه پر از آثار هنری زیبا ، و نقاشیهای هنرمندان مشهور است و یکی از بخش های جذاب و بسیار دیدنی  این کاخ سلطنتی منحصر به فرد میباشد . آثار هنری از هنرمندان مشهوری از جمله رافائل و باتیستا و فرانسیسکو بایو که بسیار ارزشمند و گران قیمت میباشند ، فضای این کاخ را به گونه ای منحصر به فرد مزیین کرده است . بیشتر نقاشی های به کار رفته در این کاخ ، نقاشیهای اساطیری و همینطور نقاشی هاس سه بعدی و پرتره های زیبایی از خانواده سلطنتی اسپانیا است که در هیچ موزه ای یافت نمیشوند و در نوع خود بینظیرند . یکی از آثار هنری مشهور در این کاخ نقاش هایی است که روی سقف راهروی اصلی این کاخ توسط هنرمند مشهور جیاکوینتو کشیده شده است.

کاخ سلطنتی مادرید

بزرگترین و زیباترین اتاق در کاخ سلطنتی مادرید ، اتاق پادشاه است . این اتاق با آیینه ها ، لوستر ها و وسایل بسیار گران قیمت و لوکس قدیمی تزیین شده است و در تزیین آن از رنگ قرمز و طلایی استفاده شده است . دکوراسیون این اتاق در زمان دوران پادشاهی چارلز سوم به این صورت انجام شده است و از آن تاریخ تا به حال به همان صورت نگهداری شده است . یکی دیگر از مکان های منحصر به فرد در این کاخ تالار ستون ها نام دارد که نقاشی بسیار ارزشمندی توسط جیاکوینتو روی سقف آن کشیده شده است . سقف این  تالار ، خورشید و تمام نیروهای طبیعت را در اطراف آن نشان میدهد . همچنین در این تالار مجسمه ای از چالز پنجم نصب شده است .

کاخ سلطنتی مادرید

در دکوراسیون تمام اتاق های کاخ سلطنتی مادرید ، از پارچه هاو رومبلی های دست ساز که بسیار گران قیمت هستند استفاده شده است و بیشتر از رنگ های سلطنتی قرمز و طلایی استفاده شده است . علاوه بر تمام این موارد در این کاخ سلطنتی ، مجموعه های بسیار زیبا و نفیسی از ظروف چینی ، ظروف نقزه ، کریستال ها ، لوستر ها و آباژورها ، ساعت های منحصر به فرد و قدیمی نیز وجو دارد که برای بازدید عموم قرار داده شده است . بدون شک در سفر با تور اسپانیا ، کاخ سلطنتی مادرید از جاهایی است که بازدید از آن میتواند بسیار مورد توجه شما قرار بگیرد و جزو یکی از به یاد ماندنی ترین جاهای دیدنی در تور اسپانیا در خاطرات شما ثبت گردد .

کاخ سلطنتی مادرید

اگر علاقمند به سفر با پکیج های تور اروپا هستید ، ما در آژانس هورامان گشت با بهترین پکیج های تور به مقصد اروپا در خدمت شما هستیم . با همکاران ما در بخش تورهای اروپا تماس بگیرید تا اطلاعات کاملی را در ارتباط با پکیج های تور و گشت ها و جاهای دیدنی تورهای اروپا در اختیار شما قرار دهند و  به کلیه سوالات شما پاسخ بدهند . با ما سفری متفاوت را تجربه کنید  و از اقامت در بهترین هتل ها و همراه بودن با بهترین برنامه ها تور برای بازدید از جاهای دیدنی لذت ببرید . با هورامان گشت لوکس و ارزان سفر کنید .

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید